Semra Nak

Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam bölümü mezunudur. Çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürmektedir. Yurt içinde çeşitli sergilerde yer almıştır. Eserlerinde farklı malzemeler ve şekillendirme biçimleri kullanarak, dönüşüm başkalaşım kavramlarını irdelemektedir. Kadına şiddet, kadının toplumdaki yeri, çocuk tacizi, mülteci sorunu, dünya barışı işlediği konular içerisindedir.

 

Email: nak.semra@gmail.com

Telefon: +90532 4887917

Gediz Akdeniz

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü mezunudur. 1987 yılında Teorik Fizik Profesörü olmuştur.Türk Fizik Derneği (1987-1997) ve Balkan Fizik Birliği (BPU) (1989-1997) başkanlıkları yapmıştır.  Aldığı ödüller arasinda  1985 TÜBİTAK Teşvik,  1998 Uluslararası İnsanlık Birliği Altın Karakter ve 2018 Balkan Physical Union Ioan Ursu Madalyası bulunmaktadır. Parçacık fiziği, kozmoloji, kuantum alanlar teorisi, karmaşıklık bilimi ve kaos teorisi yanı sıra fizik felsefesi konularında yayınlanmış makaleleri ve ders notları vardır. Ayrıca roman türünde kitaplar yazmıştır. Son yıllarda bilimde yeni kimlikler üzerine modeller geliştirmiştir ve sosyal sistemler, edebiyat ve sanat dünyası için bir kritik teori olan, “Kaotik Farkındalık Simülasyon Kuramı”nı önermiştir. 2001 yılında kurduğu Düzensiz Sistemler Çalışma Grubu başkanlık görevini sürdürmektedir.

 

Email: gasgah@yahoo.com

Telefon: +90 532 452 1405

Web Site: gedizakdeniz.com

Eser Bilgisi

Bu yerleştirme SARIKIZ efsanesi ile KARA KEFALI masalının Kaz dağları dayanışmasının sanatsal ve düşünsel anlamda metaforik bir anlatımıdır.

 

Sarıkız artık bir kara balığı olarak yaşadığı Kaz dağlarının korunması için ona Karaburundan destek vermeye gelen Kara Kefallerine dinamitlerden etrafa saçılan kayalar arasında yol göstermeye çalışmaktadır.

Eser Adı:

SARIKIZ VE KARA KEFALLERİ KAZ DAĞLARI DAYANIŞMASI

Eser Ölçüsü:

Serbest

Eser Üretim Yılı:

2019