Naguib Moein

Naguib, 20 Ağustos 1981’de Mısır’da doğdu. Çalışmalarına 1998’de başladı. İskenderiye Güzel Sanatlar Fakültesinde ve Lisans Anıtsalını yaptı. Heykel 2003. Aynı yıl ustalarına anıtsal olarak başladı. Heykel ve 2009 yılında Master yaptı. 3 Ekim 2014 Güzel Sanatlar Akademisi’nden Heykel ikinci derecesini aldı. İtalya’da Carrara, Mısır’da doktoraya eşit sanat.

 

Naguib asistanlık yaptı ve heykel alanında doktor olarak çalıştı. 2004’ten bu yana İskenderiye’deki Güzel Sanatlar Fakültesi’nde. Mısır Çağdaş Sanat Hareketi, 1998’den beri. Katılıyordu. Pek çok farklı ülkede sempozyum ve sergilerde çalışmaları için birkaç ödül alır. 1998’den 2008’e kadar eserlerini yarattı. İskenderiye Güzel Sanatlar Fakültesinde. Bundan sonra sanatını yaratmaya devam etti. İskenderiye’deki Zezinya’da kendi stüdyosunda. 2012 yılında kendi üretmeye başladı. 2015 yılına kadar Carrara’daki Nicoli Studio’da sanat ve 10 ay geçirdikten sonra Steinzentrum Wunsiedel Almanya’da Birlikten Doktora Sonrası Eğitici Gemisinde Avrupa ve Carrara güzel sanatlar akademisi tekniklerinin eğitimi sonrası granit ve restorasyon taşlarının boyanması ve ahşabın taşla karıştırılması.

 

Email: m.naguibfinearts@gmail.com

Sanat Anlayışı

Çalışmamın felsefesi birkaç kavramla karakterize ediliyor.

 

Öncelikle bir heykelin değerinin, gerçekte olduğu gerçeğine bağlı olduğuna inanıyorum İzleyici ile görsel bir şekilde iletişim kurar: Sanat eseri duygu yaratır, Olumlu ya da olumsuz ya görsel zevk sağlayabilir. ‘Size inanıyorum. sanatı görmeden hissedemez veya anlayamaz. Sanat ile yapabilirsiniz kelimelere ihtiyaç duymadan bir şeyler göster.

 

İkincisi, bunu uygulamak için gereken yeteneğe ve enerjiye sahibim. meslek. Sanat yaratmanın benim görevim olan bir şey olduğunu hissediyorum. ve veriyor Bana pozitif enerji ve memnuniyet. Zamanımı yeni yaratarak geçirmeyi seviyorum Eserleri. Ve gerçekten izleyicilerle paylaşmayı seviyorum.

 

Üçüncüsü, tarih ve mitoloji ile yakından ilgileniyorum. Benim için bu bir kaynak ilham ve eserlerim çoğunlukla buna dayanıyor. Sanat yapmayı hayal bile edemiyorum kültürel tarihi ve derin bir sanat bilgisini ve ayrıca sanat üretiminin teknik kısmı. Eski ve yeni birçok araştırma yaptım teknikleri; taş, mermer, bronz ve ahşapta nasıl çalışılır. Ve inanıyorum Bunu işinde kullanmak önemlidir. Zaman geçirmemin sebeplerinden biri İtalya’daki Carrara’da heykeltraşlar için en önemli yerlerden biri. Bir şehir, nerede bulabilir ve hissedebileceğiniz “heykeltraşlar için cennet” olarak tanımlanır. heykeltraşlık tarihi. Burada özellikle birçok farklı teknik öğrendim mermer ve taş. Mısır’da eski ahşap teknikleri geleneğinde araştırma yaptım ve sonrasında ormanda kendi çalışma tekniklerimi buldum. Ayrıca özel heykeli renklendirme tekniği kendim geliştirdim.