Margery Amdur

Margery Amdur, 60’ın Üzerinde Karma Medya Kuruluşu Yarattı. Alışılmadık Stüdyo Uygulamalarının Yanı Sıra, Çok Günlük Malzemeleri Yenilikçi Kullanımıyla Tanınır . Çoğu Zaman Topluluk Üyeleri Dışındaki Öğrencileri Içerir . Uygulamasının Bir Kısmının Kapitone Arıya Veya Ahır Yetiştiriciliğine Benzer Olduğu Söyleniyor.

 

Yirmi yıldan fazla bir süredir Margery aktif olarak sahaya özgü, geçici ve kalıcı sanat enstalasyonları yaratmaktadır. 2012’de Septa’daki Spring Garden metro-metro istasyonu Philadelphia, PA’da kalıcı bir kamu sanatı projesi olan Walking on Sunshine’ı tamamladı . 2015 sonbaharında, Havaalanı Sanatında bir parçası olan Margery , Philadelphia Uluslararası Havaalanında B Terminalinde karma ortamlı ve sahaya özel bir kurulum olan My Nature’ı yarattı . Orta Avrupa Üniversitesi, Budapeşte, Macaristan, Margery’deki altı haftalık ikametgahının bir parçası ve Inside Out tarafındanoluşturulan bir grup lisansüstü öğrenci.ana kampüste bir asansörün içine kurulum. 2016 ve 2017 yıllarında ABD Büyükelçiliği, ABD Büyükelçisi’nin Riga, Letonya ve Amass # 17’de kurulacak olan ABD Büyükelçisinin Rezidansına, Paramaribo’daki Surinam Paramaribo’daki yeni Büyükelçiliği Merkezine kalıcı olarak kurulmasını seçti.

 

Email: margery.amdur@gmail.com

Web Site : margeryamdur.com

Sanat Anlayışı

Otuz yılı aşkın bir süredir Margery Amdur aktif olarak özgün, geçici ve kalıcı sanat enstalasyonları yaratmaktadır. Süreç ve paradoks temel konular olmuştur ve rezonansa devam etmektedir. Örneğin soyutlanmış manzaralar, bilinmeyen yerlerin haritalanması vs.

 

En son yerleştirmesi Blind Sight, sıradışı ve karşı-sezgisel sanat materyalleri ve süreçlerinin yanı sıra kavramsal çerçevesinin kullanımını da genişletiyor. Öncelikli, monokromatik bir sürükleyici kurulum üretmiştir , burada görmeyen ve görmeyenler için can sıkıcı bir şey için kod gibi görünen bir şeyi gömdüler.

 

Bu şiirsel anlatı içinde, çeviri, dahil etme ve dışlama sorunları öne çıkmaktadır. Zaman geçitleri ve Öklid dışı geometrinin manzara içindeki soruları ortaya çıkıyor. Margery, bizi bilinmeyenleri haritalandırma sürecine davet ediyor. Çekici, yapılandırılmış, ancak kaotik ortamlarda, paradoksun endişesini hissediyoruz, bu arada çözülemez olanın garip güzelliğini de onda yaşıyoruz.

 

Çalışmalarım hem resim hem de heykel olarak konuşmaya devam ediyor. Binlerce minyatür geometrik köpük oluşumları doygun hale getirilmiş, mürekkeplerle, boyalarla, pastel pigmentle, en güzel siyah parıltıyla ve toz grafitli süslenmiş, daha sonra mühürlenmiş ve tuval üzerine yapıştırılmıştır. Mercan resifleri, kaya oluşumları, kristalleri düşündüren şehvetli dalgalanmalar yaratmak için bir araya getirme ve toplama, tuvalleri oluşturur. Doku, İzlanda ve Avustralya’nın diğer dünyadaki dinamik manzaralarından etkilenen ana dil haline geldi. Tuhaf bir şekilde, yukarıdan bakıldığında, her ikisi de kalabalık, ezici, baştan çıkarıcı, nefes kesen manzaralara aşırı nüfuslu, kötü planlanmış, sürdürülebilir olmayan, inşa edilmiş kentsel ortamlara paralel.

 

Süreç ve paradoks, işimdeki temel konular olmaya devam ederken, materyallerin kimyası yakıt vermeye ve ilham vermeye devam ediyor. Fabrikasyon öncelikle düşük teknolojili ve uygulamalıdır. Dijital oluşturma karmaşıklaşıyor ama gelişiyor. Emek yoğun form birikimine ek olarak, işin genel yoğunluğu çok çeşitli olağandışı karışık ortam malzemelerinin eklenmesi ve entegrasyonu ile güçlendirilir. Zamanın geçişi, işçilik, kentsel dönüşüm, doğal peyzaj içindeki geometri ile ilgili sorular kesişirken yine de cevaplar gizli kalmaktadır.

 

Yeni nesil bir çalışma kendini varoluştan izlemiştir. Süngerlerin canlı renklerle bezenmesinden önce, yeniden amaçlanan sünger halılar büyük bir düz yataklı tarayıcıda taranır ve dijital dosyalar daha sonra üzerine çekilmek üzere Photoshop’a getirilir. Bilgisayar ekranına bakarken bir Wacom tablet üzerinde bir kalem aracıyla izleme, tanıdık ve kör kontur çizimlerini andırıyor. Dürüst bir şekilde yapıldığında, doğrusal eserler gözlem ve hissin mantıktan daha önemli olduğu kişisel haritalar verir.

 

Hiçbir zaman belirli bir formata veya materyale eklenmedim. Hem geçici hem de kalıcı olarak kurulmuş karışık medya çalışmaları yaratmaya devam ediyorum. Sahnelerin arkasında genç sanatçılar baştan çıkarıcı ve emek yoğun işlerimi yaratma konusunda yardımcı olurlar. Küçük maddi birimler, maddi olmayan paylaşılan kişisel hikayeler gibi birikirler. Kalp keçeli anlatılar gömülüdür ancak gizlenmiştir. Takıldığında, büyük sünger miktarı ve hacmi işi çevreleyen gürültü seviyesini azaltır. Bir zamanlar endüstriyel tekdüzelik ve geleneksel güzellik ritüellerini yeniden yerleştirme ve geri dönüşüm yoluyla yıkmak için kullanılan araçlar olarak anlaşılan süngerler, bir toplu olarak konuşmayı absorbe etme, dahil etme ve dışlama.

Eser Adı:

My Nature

Eser Ölçüsü:

12’ (W) X 8’ (H) X 10-20” (D)

Eser Üretim Yılı:

2017