Mahmut Durmuş

1962 Konya doğumlu olan sanatçı, 1988 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğt. Fak. Resim-İş Eğt. Anabilim Dalından mezun olmuştur.1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde Yüksek Lisans Eğitimini tamamlayan sanatçı, 2019 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Öğretim Görevlisi olarak emekli olmuştur. 9 kişisel sergi açan sanatçının toplam 4 ödülü vardır. Ulusal ve uluslararası birçok etkinliğe katılmıştır. Halen kişisel atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

 

Email: mahmutdurmus@gmail.com

Telefon: +90505 400 68 92

Eser Bilgisi

Bir topluma ait olduğumuz duygusunu çevresel ilişkilerimize borçluyuz. Öncelikle ekonomik sonrasında siyasal olanı kaybettikçe toplumsal olan değerler de yok olur. Ahlaki değerlerin kişiye özel hale gelmesi, ittifakların kaybolduğu bir ortamda ölçümüzün de kalmadığını görmek kimseyi şaşırtmayacaktır. Bireyin bir başka bireye tahammül edemediği bir toplumda toplumsal cinnet kaçınılmaz hale gelecektir.

 

Sanatçı çağını yaşar ve onu yansıtır tezinden yola çıkarak; ele aldığı konu başlığı olan toplumsal cinneti sanatın kendi sorunsallığı kapsamında değerlendirmeyi ve kişisel ifadesi ile yansıttığı gözlenmektedir.

Eser Adı:

TOPLUMSAL CİNNET (Seri)

Eser Ölçüsü:

34 x 53 cm

Eser Üretim Yılı:

2019