Çiğdem Erbil

1961’de Bursa’da doğan Çiğdem Erbil 1978-1984 yılları arasında lisans ve yüksek lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversites’in de tamamladı bir süre özel atölyesinde resim dersleri verdikten sonra 1989 -2010 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversite’sinde öğretim görevlisi olarak çalışarak emekliliğe ayrıldı. 16 Kişisel sergi açan,5 ödülü bulunan Çiğdem Erbil 100 ün üzerinde karma sergiye katılmış , bir çok özel kolleksiyonlarda ve bazı müzelerde resimleri bulunmaktadır.Halen özel atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

 

Email: c.erbil@hotmail.com

Telefon: +90532 294 41 03

Eser Bilgisi

Dingin bir yaşam içinde miyiz?

 

Hiç bir zaman iniş çıkışları olmayan durağan bir yaşam kimseye sunulmadı. Yaşam ortamımızın her basamağında bizler karşımıza çıkan olaylar ile bu sınavları başarmaya çalıştık.Bilinmezliğe olan sorularımız bilinenlere karşı olan sorularımızdan çok da farklı değil.

 

Buruşturulmuş imajı veren alanlar kullanırken yaşamdaki iniş ve çıkışları hissettirip kendimizin nerelerde olduğunu sorgulayıp, duygularımızın belkide bizi rahatsız edebilecek aşamalarını görsel etkilerle vurgulayarak anlık bile olsa tinsel dünyamızdan bir detaydır. Duygularımızla algıladığımız birikimlerimiz ile bilgilendiğimiz ortamlardaki tepki ve patlamaların düşünen,araştıran, irdeleyen bir insan olmanın gereği sonucunda çıkan bir görsellik. 35 yıllık mesleki yaşantımda tek bir konu için çalıştım İNSAN….

Eser Adı:

SONA GELİŞ

Eser Ölçüsü:

100 x 100 cm

Malzeme:

Tuval üzerine 3 boyutlu yağlıboya

Eser Üretim Yılı:

2019